Зоологічний музей ДВНЗ УжНУ

про музейновинидіяльністьколекціїспівробітникиекскурсіїзаконодавство

Новини

 

 

 

форум

фотогалереябібліотекакорисні посиланняцікавестатут музеюкарта

новини 2013

з 7 по 8 жовтня 2019 року

Співробітники Зоологічного музею ДВНЗ "УжНУ" прийняли участь у конференції з музеології

V Міжнародна конференція Природничі музеї в Україні: становлення та перспективи розвитку, відбулася в Національному науково-природничому музеї (ННПМ) НАН України, м Київ і була присвячена 100-річчю заснування Зоологічного музею УАН.

Детальніше у файлі: про конференцію тут

  з 2019 року  Ми маємо наш логотип

Березень 2018 року. КолективЗоологічногшо музею вітає Еріку Сігетті з перемогою конкурсу-захисту Малої академії наук України Закарпатського територіального відділення у 2018 році. Еріка Мирославівна учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої Спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради Закарпатське територіальне відділення МАН України тривалий час вивчала земноводних в Закарпатській області. Вагому частину досліджуваних обєктів молодій дослідниці надав Зоологічний музей. Накопичений матіеріал кумок за роки існування музеєм був самостійно опрацьований ученицею, який увійшов до наукової роботи. На ІІ обласному етапі наукова робота Еріки Мирославівної: Гібридизація кумок червоночеревої (BOMBINA BOMBINA) та жовточеревої (В. Veriegata) в Закарпатській області зайняла перше місце.

Світова практика університетських зоологічних музеїв свідчить, що вони слугують базою для важливих досліджень. Сьогодні Зоологічний музей УжНУ не залишається поза увагою у підготовці кадрів, а навпаки, активно приймає участь у динамічному процесі підготовки фахівців та вдосконалення біологічних кадрів Закарпаття і України, що в цілому виконує не тільки учбово-наукові функції, але й водночас є тим важливим закладом, який сприяє покращенню екологічної освіти населення, і в першу чергу молоді.

З 4 по 8 жовтня 2017 р. в м. Одеса відбулась ХХIV Теріологічна школа-семінар по темі Теріологічні колекції: збір та ідентифікація зразків. В роботі цього форума науковців-зоологів прийняли участь фахівці майже всієй України, а також були представники Білорусії. Від Ужгородського національного університету на Теріологічній школі-семінар був співробітник Зоологічного музея УжНУ Арпад Крон, який презентував доповідь: Особливості колекції ссавців Зоологічного музею УжНУ. Конференція відбувалась на базі Центру екології моря, Гідробіологічної станції, Протичумного інститута, Зоологічного музея Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова . Протягом пяти насичених днів участники знайомились з новими методами дослідження та моніторингу мікротеріофауни; з польовою діагностикою та дослідженнями в природі, приймали участь у майстер-класах: Збір і визначення матеріалу, Визначення віку ссавців та Безпека в терені. Відвідали екскурсію по верхівям лиману Куяльник та провели маршрутний облік. Вчились діагностувати близькі види, ідентифікувати великих тварин в природі. Відвідали Зоологічний музей Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова  та багато іншого. В результаті конференція була дуже продуктивна та наукова бібліотека Зоомузею поповнилась новими монографіями закордонних колег.

14-16 травня 2015 року в місті Берегово, на базі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Зоологічний музей прийняв участь в науковій конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Людвіга Вагнера: Внесок натуралістів аматорів у вивчення біологічного різноманіття. Співорганізаторами конференції були Закарпатський угорський інститут, інститут ботаніки ім. М. Холодного НАН України, Ужгородський національний університет, Закарпатський краєзнавчий музей та Угорський природничий музей із Будапешта. Для фахівців у галузі біології, охорони природи та історії біологічної науки, вчителів шкіл, студентів вищих навчальних закладів, а також освітян та краєзнавців, опубліковано збірник матеріалів конференції, до якого включено 15  статтей на 676 сторінках. Спільною публікацією на конференції відзначились Рошко В.Г, Рошко В.В. та Крон А.А.: Владиков дослідник фауністичного різноманіття Підкарпатської Русі.

12-19 жовтня 2015 року Коаліція громадських організацій Форум екологічного порятунку Закарпаття та міжкомісійне обєднання Громадської ради при ОДА Стратегія зелених Карпат провела заходи і акції Тиждень охорони природи Закарпаття. Зоологічний музей активно прийняв участь у цій науково-практичній конференції Екологічні проблеми громад і Стратегія розвитку Закарпаття 2020 12-19 жовтня 2015 року, яка відбувалась в приміщенні Закарпатської облдерж адміністрації, м. Ужгород. Під час акції співробітником Зоологічного музею Крон Арпадом Арпадовичем, разом з кандидатом біологічних наук, доцентом, завідувачем кафедри ентомології та збереження біорізноманіттяУжНУ Володимиром Гавриловичем Рошком, представлено стендову доповідь та презентацію на тему: Екологічні ризики в умовах активного впливу ліній електропередач високої напруги. В рамках науково-практичної конференції відбулось нагородження співробітника Зоологічного музею старшого лаборанта Крон Арпада Арпадовича з почесною відзнакою за кращу наукову роботу молодого вченого в галузі екології і охорони природи.

lucanus.org.ua

terioshkola.org.ua

Наша адреса:
Зоологічний музей, ДВНЗ "Ужгородський національний університет",  
вул. Волошина, 54.
м. Ужгород, 88000.

Тел. роб. 66-61-50.
Електронна адреса: julcha@ua.fm.

автор та ведуча сайту: Юлія Зізда