EES-site

Elaphe longissima Laurenti, 1768 — Полоз лісовий


Elaphe longissima

<< повернутися

Ряд Лускаті (Squamata)
Змії (Serpentes)
Родина Вужеподібні (Colubridae)
Рід Лазаючий полоз (Elaphe)
Вид Elaphe longissima

Поширення виду

Розповсюджений в Центральній і Північній Європи, Західній Азії. Номінативна форма поширена в більшій частині видового ареалу E.l. rechingeri (Werner, 1932) о.Аморгос та Кіклади. E.l. romana (Suckov, 1789) — Центральна та Південна Італія. Полози із Ірану та Південно-Східного Закавказзя відносять до самостійного виду Е.persica (Werner, 1913) В Закарпатті зустрічаються в передгірській зоні, відомий до висоти 860м.

Опис і Харчування

Типовими біотопами є букові, рідше хвойні ліси, сади, інколи вологі луки, ділянки скельних порід,руїни замків.Довжина тіла 1600мм, 1180мм. Тіло струнке голова довгаста нерідко відмежована від тулуба. Кінчик морди загострений. Ширина міжщелепного щитка близько в 1,5 разів перевищує його довжину. Передорбітальний щиток 1, підорбітальних немає заорбітальних 2. Довжина виличного щитка більша за його висоту. Луска в передній частині тіла гладенька,а в задній і на хвості із слабо вираженими реберцями. Молоді особини зверху світло–коричневі, світло-бурі з темними поперечними смугами. Дорослі — від сіро-жовтого до темного оливково-коричневого кольору. По бокам голови від заднього краю ока до кута рота проходить темна смуга. Боки голови рота жовті або майже білі.Черево біле або жовтувате з темними плямами які можуть зливатись. По мірі росту темні поперечні смуги на тулубі зникають.Живлятся дрібними ссавцями, пташенятами.

Забобони

Міфологія.Друга назва цієї змії ескулапова змія (або ескулапів полоз). Назва походить від імені давньоримського бога Ескулапа, покровителя лікарів. Його як правило зображали, у вигляді старця, що тримає у руці жезл, навколо якого обвита змія.


Інформацію підготувала: Синявська Ірина


вгору (top)

сторінку започатковано: 07 грудня 2007 р.
ведуча сторінки: Юлія Зізда